CNN ve Doğan'ın TNT'si kapanıyor

CNN ve Doğan'ın TNT'si kapanıyor

Aydın Doğan ile CNN'nin sahibi Ted Turner'ın ortak kurduğu kanallardan biri olan ve ağırlıklı olarak film yayını yapan TNT TV kapatılıyor. Kapatma kararının, kanalın başarılı olmaması nedeniyle alındığı açıklandı

Tarih: 14 Haziran 2012, 12:33


Aydın Doğan ile CNN’nin sahibi ABD’li İşadamı Ted Turner’ın ortak kurduğu kanallardan biri olan ve ağırlıklı olarak film yayını yapan TNT TV kapatılıyor. Kapatma kararının, kanalın başarılı olmaması nedeniyle alındığı açıklandı.

Bloomberg HT'nin son dakika olarak duyurduğu habere göre,Türkiye pazarında yeni fırsatlar aramaya devam ettiklerini açıklayan şirket yetkilileri, Carton Network ve CNN Türk kanallarındaki faaliyetlerinin devam edeceğini ama TNT Türkiye'nin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti.

ŞİRKETİN AÇIKLAMASI

Kanal, yayın akışı değişikliği ile birlikte yeni bir bildirime kadar yayına devam edecek.

TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda bu karar alındı.

Türk medya sektörünün bazı en yetenekli ve yaratıcı insanlarından oluşan TNT Türkiye ekibine hizmetleri için minettarız. Bu zorlu süreçten etkilenen tüm çalışanlara azami desteği sağlayacağız.

Cartoon Network ve CNN Türk kanalları her zamanki faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Turner, Doğan TV ile 1999’da CNN Türk’ün kurulması ile başlayan uzun süreli ve değerli ilişkilerininin yanı sıra Türkiye’deki gelecek yatırımlarına olan bağlılığını sürdürüyor.

Turner, bu önemli pazardaki büyüme fırsatlarını araştırmaya devam edecek.Facebook'ta Paylaş

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTWİTTER

Siyaset | Ekonomi | Güncel | Medya | Kültür/Sanat | Manşetler | Tüm Haberler |

© 2011 Gazeteciler Online "Gazetecileronline'da yayımlanan haberler kaynak gösterilerek kullanılabilir." Web Design:ED