Erbakan'ın mirası böyle kaçırılıyor

Erbakan'ın mirası böyle kaçırılıyor

Eski başbakanlardan Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın çocukları arasında çıkan miras kavgasının nedenlerinden biri belli oldu. Erbakan'ın oğlu, damadı ve emanetçilerinin, un fabrikasını sattığı ortaya çıktı

Tarih: 13 Nisan 2012, 13:22


Eski başbakanlardan Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın çocukları arasında çıkan miras kavgasının nedenlerinden biri belli oldu. Erbakan'ın oğlu, damadı ve emenatçilerinin, un fabrikasını sattığı ortaya çıktı. Fabrikanın satışından elde edilen paranın ne olduğu merak konusu oldu.

Erbakan'ın büyük kızı Zeynep Erbakan'ın, kaçırıldığını belirterek, kardeşleri kardeşleri Elif ve Fatih Erbakan ile eniştesi Mehmet Altınöz hakkında suç duyurusunda bulunduğu malvarlığı arasında Konya Un Fabrikası da bulunuyordu.

Konya Un Fabrikası’nın bulunduğu arsa ve üzerindeki fabrika arazisi 3 ay önce Konya Un Fabrikası'nın hissedarları Fatih Erbakan, Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Adnan Simit, Osman Akgün tarafından Özel Mevlana Üniversitesi’ne satıldı. Selçuklu ilçesinde Yeni İstanbul Yolu üzerindeki arsayı satın alan üniversite, fabrikayı yıkarak, yerine hemen bitişikte inşaatı süren Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin ek binalarını inşa etmeyi planlıyor.

Binaların eğitim ve morfoloji binası olarak kullanılacağını belirten Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Özen, satın alma işlemini üniversitenin mütevelli heyetinin yaptığını, bu nedenle fiyatı bilmediğini bildirdi.

Konya Un Fabrikası 1991 yılında faaliyete geçti. 93 bin 600 ton kapasiteye sahip fabrikada ekmeklik, pastalık ve baklavalık un üretiyor.

Beşir Darçın'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı fabrikanın sermayesi 6 milyon lira. Şirkette Fatih Erbakan'ın 300 bin, Erdoğan'ın damadı Mehmet Altınöz'ün 600 bin, Bosna yardım paraları davasında mahkum olan ve Necmettin Erbakan'ın gizli kasası olduğu belirten Beşir Darçın'ın 3 milyon TL, yine aynı davada adı geçen Adnan Simit'in 1.1 milyon, Osman Akgün'in 1 milyon lira hissesi bulunuyor.

Fatih Erbakan, Altınöz, Darçın ve Simit'in fabrikanın satışından elde edilen parayı ne yaptıkları merak konusu oldu. Parayı Saadet Partisi'ne mi harcadıkları yoksa parayı aralarında bölüştükleri mi merak ediliyor.Facebook'ta Paylaş

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTWİTTER

Siyaset | Ekonomi | Güncel | Medya | Kültür/Sanat | Manşetler | Tüm Haberler |

© 2011 Gazeteciler Online "Gazetecileronline'da yayımlanan haberler kaynak gösterilerek kullanılabilir." Web Design:ED