Uçtu uçtu, AKP'li başkanın dosyası uçtu

Uçtu uçtu, AKP'li başkanın dosyası uçtu

Başbakan Erdoğan'ın nikah şahitliğini yaptığı AKP'li Belediye Başkanı Fatma Görgen'in, "Örgüt kurma ve adam öldürmeye azmettirme" ile suçlandığı mahkemedeki dosyası bulunamadı! Bir de "Dosya yok; iftira" yanıtı verildi

Tarih: 01 Nisan 2012, 12:19


CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Başbakan Erdoğan’ın nikah şahitliğini yaptığı Hatay’ın Dörtyol ilçesi Yeşilköy Belde Belediye Başkanı Fatma Görgen, "Örgüt kurma ve adam öldürmeye azmettirme" ile suçlandı. CHP'li Ediboğlu, Görgen’in mahkemedeki dosya numarasını da açıklayıp, Meclis’e önerge verdi. Ancak Görgen, "Adliye’den araştırdım, dosya yok, iftira" dedi. CHP’lilere göre var olan dosya, AKP’li başkana göre “uçtu” yok oldu.

Ediboğlu TBMM’ye verdiği önergede, Görgen hakkında İskenderun Ağır Ceza Mahkemesinin 2007/231 ve Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığının da 2007/1732 dosya numarasıyla soruşturma yaptığını savundu. Ediboğlu, Başbakan Erdoğan’a "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten adam öldürmeye azmettirme, resmi belgede sahtecilik, tehdit ve Kaçakçılık Kanununa muhalefet suçlarından, ağır iddialarla yargılama süreci yaşanırken, başkan hakkında inceleme ve araştırma yaptırdınız mı? Adalet Bakanı ile birlikte Fatma Görgen’in nikah şahitliğini yapmanız adalet duygusuyla bağdaşır mı?" diye sordu.

‘’ARAŞTIRDIM DOSYA YOK’’

Görgen ise, CHP milletvekilinin iddiası üzerine Adliye’de araştırma yaptığını belirtti. "Bahse konu dosya numarasıyla, Dörtyol Adliyesine yapmış olduğum müracaatta adıma açılmış bir dava olmadığı tarafıma belirtilmiştir" dedi ve şunları söyledi:

"Adıma açılmış bir dava bulunmaz iken bu şekilde insanların onuru ve haysiyetleriyle oynamak milletvekili bile olsa hiç kimsenin hakkı değildir. Hakkımda bir yargılama olmadığını araştırıp öğrenince sayın vekilimizin de bir özür mesajı yayınlayacağına eminim. Siyaset belden aşağıya vurmak, araştırmadan Meclise soru önergesi olarak vermek değildir." (Gazeteport)Facebook'ta Paylaş

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTWİTTER

Siyaset | Ekonomi | Güncel | Medya | Kültür/Sanat | Manşetler | Tüm Haberler |

© 2011 Gazeteciler Online "Gazetecileronline'da yayımlanan haberler kaynak gösterilerek kullanılabilir." Web Design:ED