Sapık şeyh de "badelenmiş"...

Sapık şeyh de

Bursa'da kendisini sözde bir cemaatin piri olarak tanıtıp, dergaha gelenlere cennete gideceklerini vadederek, cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sahte şeyh Uğur Korunmaz'ın yargılanmasına başlandı. Mahkeme karşısında da sapık icraatlarını savunmayı sürdüren Korunmaz, "Ben de bağlı olduğum tarikatın ölen lideri H.B. tarafından 2005 yılında badelendim" dedi

Tarih: 20 Eylül 2011, 14:18


Bursa'da kendisini sözde bir cemaatin piri olarak tanıtıp, dergaha gelenlere cennete gideceklerini vadederek, cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sahte şeyh Uğur Korunmaz’ın yargılanmasına başlandı. Mahkeme karşısında da sapık icraatlarını savunmayı sürdüren Korunmaz, “Müritlerim benden badelenme ya da cinsel ilişki talep eder. Bunları kabul etmemem gibi bir tercihim olamaz. Çünkü ben de bağlı olduğum tarikatın ölen lideri H.B. tarafından 2005 yılında badelendim. Ölümünden sonra da pir oldum" dedi.

Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan sahte şeyh Uğur Korunmaz hakkında, “Nitelikli cinsel saldırı”, “Tarikat kurmak ve baş mevkiinde olmak” gibi suçlardan toplam 341 yıl 6 ay hapis cezası isteniyor.

Duruşmada, “Çocuk ve hayvan pornosu içeren CD’leri sakladığı” iddialarını kabul etmeyen Korunmaz, kendisini bir tarikatın mürşidi olarak tanıtırken, müritleriyle kendi istekleriyle “badelenme” adını verdiği oral seks yaptığını, cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. Korunmaz şöyle dedi:

"Bunların tamamı tarikatın gerektirdiği bir usul ve çabadır. Tarikata girerken bunların hiç birinden bahsedilmez. Uzun süreli sohbetler sonunda cinsel içerikli konular kendiliğinden oluşur. Müride ibadet için verilen ve adına ‘virt’ denilen zikir içeren sözler belirli süre tekrar edilir. Ve bunu yapan kişi kendiliğinden cezbedilerek gelir. Benden badelenme ya da cinsel ilişki talep eder. Bunları kabul etmemem gibi bir tercihim olamaz. Çünkü ben de bağlı olduğum tarikatın ölen lideri H.B. tarafından 2005 yılında badelendim. Ölümünden sonra da pir oldum."

MÜŞTEKİLER ŞAŞIRTTI

Bu arada duruşmaya katılan 17 müştekiden yalnızca 3’ü  Korunmaz’dan şikayetçi olurken, 14’ünün ise şikayetçi olmadıklarını belirtmesi şaşkınlık yarattı. Müşteki olarak mahkemeye çağrılan erkekler A.R.Ç. ve M.S.’nin yaptıkları badeleme sonucu doktorların çare bulamadığı felç hastalıklarının geçtiğini, bu nedenle Uğur Korunmaz’dan şikayetçi olmadıklarını söylemesi ise şaşkınlığı iyice arttırdı.
Şikayetçi olan B.Ş.’nin anlatımları ise sahte şeyhin saf vatandaşları nasıl emellerine alet ettiğini tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdi. B.Ş. şunları anlattı:

"Eşim, 3 yıl boyunca benim de dergaha gitmemi istedi. Hocanın beni çağırdığını söyledi. Eşimin ısrarları üzerine, çocuğum ortada kalmasın, yuvam dağılmasın diye kendimi ateşe attım ve dergaha gittim. Korunmaz, bir yıl kadar sonra beni sır odasına kabul edip, badelenmem gerektiğini söyledi. Anlatırken midem bulandı. Sonra bana okuyup üflediği suyu içirdi. Suyu içtikten sonra hareketlerimi kontrol edemez hale geldim ve hocanın istediğini yapmak zorunda kaldım. Hem badelendim, hem cinsel ilişkiye girdim. Ancak, daha sonra eşim ve ben, bunun sapkınlık olduğunu anlayıp dergahtan ayrıldık. Bizi kandıran bu adamdan şikayetçiyim."

Duruşma dinlenmeyen diğer müştekilerinin ifadesinin alınması için Kasım ayına ertelenirken sanığın tahliye istemini ise kabul edilmedi.Facebook'ta Paylaş

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTWİTTER

Siyaset | Ekonomi | Güncel | Medya | Kültür/Sanat | Manşetler | Tüm Haberler |

© 2011 Gazeteciler Online "Gazetecileronline'da yayımlanan haberler kaynak gösterilerek kullanılabilir." Web Design:ED