Kılıçdaroğlu’na “Zenci” dedi... Erdoğan artık "Beyaz Türk"

Kılıçdaroğlu’na “Zenci” dedi... Erdoğan artık

İktidara geldiğinden beri kendilerini “zenci Türk” olarak niteleyen, muhalefeti ise “Beyaz Türkler, elitler” diye suçlayan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Zenci” dedi

Tarih: 02 Temmuz 2013, 16:40


İktidara geldiğinden beri kendilerini “zenci Türk” olarak niteleyen, muhalefeti ise “Beyaz Türkler, elitler” diyerek, halktan kopuk olmakla suçlayan Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Zenci” dedi. Böylece, Beyaz Türk’ün kendisi olduğunu ve halktan koparak eliştleştiğini itiraf eden Erdoğan, milyonlara gözdağı vermeyi de sürdürüyor.

AKP’nin bugünkü Meclis grubu toplantısında konuşan Erdoğan, yine Gezi Parkı olaylarına değinmeden geçemedi. Milyonlarca insanın baskı yönetimine ve dayatmalarına karşı sokaklara döküldüğü Gezi Parkı olaylarını “vandallık” diye karalama çabasını sürdüren Erdoğan, olaylar sırasında ortaya attığı ancak hala kanıtlayamadığı Kabataş’taki türbanlı kadına saldırı iddiasını yineleyerek, şunları söyledi:

“Siyasi tarihimizin en ahlaksız, en terbiye yoksunu açıklamalarını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Kabataş'ta bir kızımız yanında bebeğiyle çok çirkin bir saldırıya maruz kalıyor. Gidiyor, şikayet ediyor, ifade veriyor, belgeleriyle... CHP Genel Başkanı geçen hafta çıkıyor, bunun yalan olduğunu söylüyor. 1940'ların 1950'lerin CHP'si, bugünün CHP'si karşısında masum kalıyor.  Bugün CHP'nin başında zencilikten beyazlığa geçmek için her şeyi yapan birisi var. Bu saldırıyı görmezden gelen bir genel başkan CHP'nin de siyasetin de yüzkarasıdır.”

MİLYONLARA GÖZDAĞI

Kışkırtıcı açıklamalarıyla Gezi Parkı olaylarını ateşleyen, ülkenin savaş alanına dönmesine neden olan Erdoğan, olaylara katılan ve baskı yönetimine karşı isyan eden milyonlara “Kimse endişe etmesin, bu vandallığın, bu barbarlığın hesabını soruyoruz, sormaya da devam edeceğiz. Hiç kimsenin işlediği suç yanına kalmayacak” gözdağı verdi.

Erdoğan, olaylar sırasında Londra’da yaptığı konuşmada, halkın Taksim’i İstanbul’u ele geçirdiğini, Türkiye’yi de ele geçireceğini, yurtseverlerin Silivri ve Hasdal cezaevlerini basıp tutukluları serbest bırakacağını söyleyen ünlü tiyatrocu Levent Kırca’yı “sözde sanatçı” diye suçlayarak şunları söyledi:

“Biri Londra'ya gitmiş İstanbul'un kurtulduğundan bahsediyor. Bütün bunlarla ilgili de hukuk yollarını çalıştıracağız. Bu da sözce sanatçı. Bu adımları atmak bizim hukuki görevimiz. Bunun hesabını vermesi lazım. Masum gerekçelerin arkasına sığınıp suç işleyenler hesap verecek. Milletin iradesini gasp etmek öyle kolay değil.”


YAPA YAPA GEZİ İÇİN BU ANALİZİ YAPTI

Erdoğan, Gezi Parkı olaylarının “dindar gençlik” yetiştiremedikleri için olduğu imasında da bulundu. Erdoğan, “Şunu özellikle arzuluyorum, biz bu gençlere geleneklerini öğretemedik. Burada hatamız var. Geleneğini bilmeyen genç geleceğini bilemez” dedi.Facebook'ta Paylaş

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTWİTTER

Siyaset | Ekonomi | Güncel | Medya | Kültür/Sanat | Manşetler | Tüm Haberler |

© 2011 Gazeteciler Online "Gazetecileronline'da yayımlanan haberler kaynak gösterilerek kullanılabilir." Web Design:ED